fbpx
שיחות מסדרון: damndesign

שיחות מסדרון: damndesign

היציאה מהבית עבור פרילנסרים היא שינוי תפיסתי שיכול לקדם את העסק שלהם

היי מה מעשיכן בימים אלו?

לפני שנתיים החלטנו לצאת לדרך חדשה על מנת לשנות את האופן בו אנו עובדות. בתקופה זו חקרנו את תחום חללי העבודה כפרויקט צד נוסף לעסקים הפרטיים שלנו (דנה מעצבת גרפית ועדי אדריכלית – בעלות סטודיאות עצמאיים). לפני חצי שנה מצאנו את הספוט המושלם בעיר ויצאנו לדרך. עם פתיחת חלל העבודה, איחדנו את העסקים ובמקביל אליהם אנו עסוקות בימים אלה בסיום עיצוב החלל ומחפשות אנשים מעניינים שיבואו לעבוד לצידינו.

מה הקשר בין עיצוב לעסקים?

עיצוב לא יתקיים ללא הצד העסקי – ניהול של פרויקטים, שיווק, ההתנהלות מול הלקוח. עוד לפני שהלקוח הפוטנציאלי התרשם מהיכולות ומהטעם שלנו אנחנו קודם כל נמדדים כנותני שירות: לפי האופן בו ענינו לטלפון, לפי ההתנסחות באימייל, איך התלבשנו לפגישה, מה שידרנו, תקשורת בין אישית. אם ננהל את העסק טוב בהכרח נגיע ליותר לקוחות ואנו מאמינות שגם התוצר העצובי יהיה טוב יותר.
צילום: שיר לוסקי

האם תוכל/י לשתף בתובנות או טיפים מהניסיון העסקי שלך?

לגדול מעבר לגבולות התחום
בשנים האחרונות, הבנו שאנו רוצות לגדול מעבר לגבולות התחום של כל אחת מאיתנו. יש לנו צורך לשבת בסביבה של מעצבים מתחומים מגוונים על מנת ליצור הפריה הדדית, לעבוד יחד, לשתף ידע ורעיונות. שיתוף ידע הוא כוח, שיתוף פעולה עם מעצבים אחרים יכול לייצר פרויקטים מעניינים יותר.

לייצר בטחון משמעותי לגבי הפרויקט
ככל שאתה נתפס בעיני הלקוחות כגורם מקצועי-סמכותי יש לך יכולות שכנוע וייעוץ, אתה מייצר בטחון משמעותי יותר לגבי הפרויקט.  לכן, היכולת של המעצב לבחור את המעצבים האחרים המשלימים את הפרויקט תייצר תוצאה יותר טובה.  כאן גם נכנסת תפיסת העולם שלנו בעניין העיצוב הכוללני שמשמעותו חיבור בין דיציפלינות שונות תוך עבודה משותפת. לדוגמא: על פרויקט נדל"ן יכולים לעבוד יחד – אדריכל, מעצב גרפי, צלם ומעצב פנים.

היציאה מהבית עבור פרילנסרים היא שינוי תפיסתי שיכול לקדם את העסק שלהם משתי סיבות עיקריות: מקום שהוא מרחב רק לעבודה מאפשר ריכוז טוטאלי שמייצר איכות והספקים. בנוסף, ההתייחסות של לקוחות ואנשים מן החוץ משתנה כאשר יש לך מקום עבודה משלך. הרצינות שבה אתה תופס את העסק שלך משתקפת החוצה.

הערכים האסתטיים של המעצב
חשוב שהעיצוב והאווירה במקום העבודה שלך כמעצב ישקפו את הערכים האסתטיים שלך כמי שיושב בו.

האם יש משהו במהלכים העסקיים/ עיצוביים/ ניהוליים שעשית שאת/ה גאה בו במיוחד?

אנחנו מאוד גאות בחלל העבודה שהקמנו ובתהליך שעברנו בהקמתו. למדנו המון תוך כדי תנועה.

אנו גאות בזה שהחלטנו להפוך לשותפות שהן חברות גם. זה לא דבר טריויאלי וצריך הרבה כנות ושקיפות כדי שזה יצליח אבל שותפות היא כוח, ואם יש לך שותף שאתה סומך עליו יותר מכל אדם אז זכית.

האם יש משהו שהיית עושה אחרת היום בעסקים?

בהתחלה היינו מאוד להוטות למצוא מקום ולפתוח. היום אנחנו מבינות שלכל יוזמה יש את זמן ההבשלה וההתפתחות שלה.

האם יש לינק לראיון/אפליקציה/כלי שימושי/סיפור עסקי שאת/ה יכול/ה לשתף?

בהגשמת יוזמה או חלום אתה לא רק מניע את הצד העסקי, אלא עובר תהליך פנימי של דיוק.

גוגל דרייב זה החיים. וגם זה מומלץ!

icon4


כתיבת תגובה